De 812 km lange Rhône loopt van de gletsjers in de Zwitserse Alpen tot aan de Middellandse Zee in Frankrijk en vormt daarmee de ruggengraat van enkele van de meest prestigieuze wijngebieden in Europa. De Rhône ontspringt op 1.750 meter hoogte in het Gotthardmassief in Zwitserland en stroomt als een woeste bergstroom door het kanton Wallis (Valais), een breed en zonnig dal aan de zuidzijde van de Alpen. Dit is het grootste wijngebied van Zwitserland, gekenmerkt door steile terrassen en een zeer zonnig microklimaat.
Na een tocht van zo’n 343 km stroomt de rivier via het Meer van Genève (Lac Léman) Frankrijk binnen. Langsheen het meer, in de Rhônevallei en in de Cluse de Chambéry vinden wij de wijngaarden van Savoie en Bugey.
In Lyon stijgt het debiet van de Rhône via zijrivier de Saône met regenwater uit de Vogezen. Tussen het stroomgebied van beide rivieren ligt op de uitlopers van het Juragebergte de wijnregio Jura.
Vanaf Lyon stroomt de rivier verder naar het zuiden en vormt er de brede, bekende Rhônevallei, een regio die bekend staat om zijn wijnstreken en historische steden als Vienne, Valence, Montélimar en Avignon.
Wie: Louis Verschueren Sommelier-Conseil en docent aan de opleiding “Wijnhandelaar/Sommelier” bij Syntra en bij de Bonheidense “Wijnkring Vitis Vinifera”, is jullie gids van dienst. Met elke les een 9-tal proevertjes wordt dit zeker geen droge bedoening. Een uitgebreide cursus wordt digitaal bezorgd.
Wanneer: dinsdag 20, 27 april, 4, 18, 25 mei 2027, telkens van 19.30 tot 22.30 u.
Waar: cafetaria Krankhoeve
€ 125

